KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666349
nr 1466 6349
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Motiv från Uppsala. Signerad. Olja på pannå, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:21:12
8/5 20:47:41
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm